Brulionman

o fazach ksiezyca, ruchach tektonicznych plyt w Ameryce Lacinskiej, o inseminacji owiec, o pomniku w ksztalcie wielkiej pochwy przy glownym skrzyzowaniu w Rzeszowie, o zapadaniu w katatonie, o ukladach scalonych, o MySQLu, o propagacji w pasmie dwumetrowym, o powstaniu Nikaragui, o petli histerezy – nie jest to blog. / trying-to-be bilingual (English) blog

Eko: charytatywnie i kreatywnie

5 Komentarzy

Charytatywnie i kreatywnie.

Najpierw wiadomość zła: nie zdążyliśmy – Mariusz, rzeźbiarz dla którego zbieraliśmy nakrętki, zmarł przed Bożym Narodzeniem.

Powinno to nas zmobilizować żeby częściej zdejmować plastikowe nakrętki z pojemników używanych w domu. Wiadomość dobra jest taka, że działamy nadal – pomagamy zebrać fundusze na operację kolejnej osoby z kolejki a kosztuje nas to tyle co zawieszenie w kuchni reklamowki, do której wrzucamy plastikowe nakrętki. Nie tylko po mineralnej, ja zbieram po wszelkich napojach (woda, soki w kartonie, kola, mleko), ketchupach, płynach do prania i płukania, pastach do zębów, szamponach, żelach, kremach, dezodorantach i innej chemii AGD a nawet po lekarstwach. Później wystarczy podrzucić je do MOPRu na ul. Studzienną w Kielcach. Moja dwumiesięczna kolekcja wygląda tak:

nakretki

jak się właściwie mówi - nakrętki czy zakrętki? ;)

To jest szansa na resajkling i pomoc człowiekowi. Wkrótce będzie też okazja by w działania proekologiczne związane z surowcami wtórnymi zaprzęgnąć swoją kreatywność, rusza bowiem konkurs „I can”, w którym tworzywem są puszki po koli, nagrodą 3 tysie, limitem niebo a twórcą może stać się każdy, komu nie uda się powstrzymać rozpędzonej wyobraźni:

Konkurs dotyczy wszystkich obszarów projektowania: mebli, oświetlenia, przedmiotów codziennego użytku i akcesoriów, elementów małej architektury, gadżetów, zabawek, opakowań i komunikacji wizualnej.

Sztuka użytkowa i inne dziedziny czekają na nowy puszkowy design, finał podczas targów EcoFamily a ponieważ to Prima Aprilis więc będzie z uśmiechem – wymienimy zużyte baterie na nasiona i owoce. A przynosząc baterie nie zapomnijcie zabrać nakrętek, które wymienicie na targach na czyjś uśmiech do czego gorąco zachęcam.

Komentarzy 5

Subscribe to comments with RSS.

 1. nie wymądrzam się, ale zakrętki.

  Nakrętki są używane przy połączeniach. :-)

  John... z tych Johnów

  17, Styczeń, 2011 at 9:35 am

 2. mój kumpel z R-mia chodzi ulicami i zbiera zakrętki. Nie czaiłem po co to robi. Teraz wiem i zaczynam też ja :-)

  John... z tych Johnów

  17, Styczeń, 2011 at 9:38 am

 3. brulion ale masz kolekcję! widze że pijesz co popadnie. uważaj na wątrobę! mówieci!

  ;)

  betko

  17, Styczeń, 2011 at 1:20 pm

  • :)))
   a może by tak narychtować ucztę dla fotografów ale w kuchni użyć kilku płynów fotomedialnych (i nie mam na myśli bimbru), np. sałatka vinegret skropiona nie octem balsamicznym lecz utrwalaczem, gołąbki zawijane w papier fotograficzny, ślimaki zapiekane z masłem czosnkowym w kasetkach po filmach, garymuwałtcziken peklowany w koreksie, pieczeń faszerowana bryłkami gumy arabskiej… tyle, że niektóre dania mogłyby PRZEFORSOWAĆ biesiadnika i nie dałoby się już go DOWOŁAĆ ;P

   brulionman

   17, Styczeń, 2011 at 4:56 pm


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: