Brulionman

o fazach ksiezyca, ruchach tektonicznych plyt w Ameryce Lacinskiej, o inseminacji owiec, o pomniku w ksztalcie wielkiej pochwy przy glownym skrzyzowaniu w Rzeszowie, o zapadaniu w katatonie, o ukladach scalonych, o MySQLu, o propagacji w pasmie dwumetrowym, o powstaniu Nikaragui, o petli histerezy – nie jest to blog. / trying-to-be bilingual (English) blog

Pamięci ofiar smoleńskiej katastrofy – Kielce 10.04.2010

14 Komentarzy

Kielce 10.04.2010

1000 myśli na sekundę: czy ktoś zauważył i wykorzystał fakt, że w jednym samolocie lecieli wszyscy najważniejsi urzędnicy państwowi? Jak piarowcy przekują wczorajszą tragedię na kiełbasę wyborczą? Jaką ckliwą piosnkę pisze właśnie Jacek Cygan? Tak, cynicznie jak zwykle ale w głębi ducha to jest dla mnie wstrząs, smutek i wciąż niedowierzanie. W szoku, w trosce, trochę jak Amerykanie po ataku na WTC 9/11. Dziś wieczorem Kielczanie zareagowali podobnie jak po śmierci Papieża – spontanicznie oddali hołd ofiarom tragedii w Smoleńsku.

Kielce 10.04.2010

Kielce 10.04.2010

Kielce 10.04.2010

Kielce 10.04.2010

Kielce 10.04.2010

Kielce 10.04.2010

Komentarzy 14

Subscribe to comments with RSS.

 1. Bardzo wzruszajace i szokujace wydarzenie … Miejmy nadzieje ze to byl naprawde wypadek …

  ola

  11, Kwiecień, 2010 at 10:27 am

 2. Jest smutek i pytanie „dlaczego?”, ale jest też duma – to co napisałem w komentarzach na swoim blogu – duma z tego, że wobec sytuacji kryzysowych znikają w Polakach podziały. Na więcej opinii i komentarzy jeszcze nie czas dziś.

  Marcin Chłodnicki

  11, Kwiecień, 2010 at 12:58 pm

 3. bardzo dobrze oddaje to Krzysztof Daukszewicz w swojej piosence ‚ja was proszę panowie’

  John... z tych Johnów

  13, Kwiecień, 2010 at 11:16 am

 4. od soboty nie oglądam telewizji i nie słucham radia…jak się okazuje to słusznie. Dziś żona mi powiedziała, że chcą pogrzeb zrobić na wawelu… cyrk.

  Piosenka Daukszewicza jak najbardziej trafiona

  John... z tych Johnów

  13, Kwiecień, 2010 at 10:58 pm

 5. Sorki Bartek, że „wyleję się” na Twoim blogu ale mam już dość! Pewnie narażę się wielu PISowcom i innym moherom ale nie mogę znieść gdy z tragedii ludzi robi się show. Stacje telewizyjne mają wypełniony czas antenowy. Wymyślają najciekawsze wywiady, najlepiej z płaczącymi osobami. Gawiedź przed telewizorami chłonie najnowsze doniesienia jak najlepszy serial kryminalny. Odczytywane są w nieskończoność listy zmarłych, pół Internetu jest czarnobiałe, bo jak czyjaś strona nie podda się temu „trendowi” to jest na pewno anty polska i anty społeczna. Na naszej klasie zaroiło się od wstążeczek, portretów, zniczy, krzyżyków i innych dupereli a autorzy owych grafik pewnie się w duchu cieszą, że to właśnie ich dzieło jest powielane przez tysiące osób. Pokazanie się ze zniczem lub przywieszenie sobie żałoby też jest w dobrym tonie, przecież przy portrecie poległego można sąsiada spotkać, pogadać poplotkować, może podsłuchać jakąś nową teorię spiskową. W Warszawie jak i w innych miastach kwitnie biznes zniczowo kwiatkowy jak na wszystkich świętych. Populizm polityków sięga zenitu. Wobec zbliżających się wyborów jesteśmy świadkami wyścigu kto bardziej uhonoruje ofiary. Nie! Lepiej brzmi „bohaterów”, „herosów”. Może pomnik postawić, może nazwać ulicę, może peron, może dać na msze. Może zorganizować wystawę, galerię, jakieś wykłady. Przecież to także dobra forma promocji.
  Nasze władze też nie chcą być w tyle w tym wyścigu. Ulicę Nowosilniczną chcą nazwać imieniem byłego miłościwie nam panującego. http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7769012,Ulica_Lecha_Kaczynskiego_w_Kielcach.html
  Może liczą na pielgrzymki z Jasnej Góry.
  Wiadomo, że o zmarłych nie powinno się mówić źle, ale wiele dobrego o Lechu i jemu podobnych dobrego powiedzieć się nie da. Jakoś wszyscy zapomnieli o kłamstwach, obłudzie, niszczeniu wszystkiego co stoi na drodze do ich władzy absolutnej. Jedyne co w Kaczyńskim ceniłem to dążenie do poznania prawdy historycznej, do kultywowania Polskich tradycji, jako pracownik IPNu był by świetny, jako polityk…hm no nie bardzo. Podkreślam jeszcze raz. Żal mi tych wszystkich którzy zginęli. Żal mi tych matek i ojców co stracili syna lub córkę. Żal mi tych dzieci co straciły rodziców. Żal mi tych małżonków po których został tylko wpis w kontaktach w telefonie. Żal mi ich jako ludzi bo nikt nie zasłużył na taką śmierć. Ale bałwochwalcze robienie ikony z byłego wodza, gdy na polskich drogach ginie, także w sposób tragiczny, tygodniowo dziesiątki osób, zaczyna mnie nudzić.

  Paweł Paduch

  13, Kwiecień, 2010 at 11:25 pm

  • Paweł wyjąłeś swój komentarz z mojej głowy. Ludzi żal, szczególnie ich rodzin, bezsensowna tragedia, ale ten wyścig medialnych kondolencji jest żenujący. Dodam jeszcze, że śmierć nie zmienia mojej oceny postępowania danej osoby.

   Marcin Chłodnicki

   14, Kwiecień, 2010 at 1:04 pm

 6. p.s. Zdjęcie: „Piernicze, kantor” :) Dobre!

  Paweł Paduch

  13, Kwiecień, 2010 at 11:30 pm

 7. Duchu… nie oglądaj telewizji. :-)

  John... z tych Johnów

  14, Kwiecień, 2010 at 7:56 am

 8. Żona mi powiedziała, że Barak co Oba ma chce być polakiem :-D

  John... z tych Johnów

  14, Kwiecień, 2010 at 7:57 am

 9. ładunek emocji dostarczany przez massmedia przekroczył granice mojej percepcji, może za jakiś czas wrócę do tego tematu…
  @Duchu bardzo ciekawie i prawdziwie napisałeś a poza tym zobaczyłeś na moim zdjęciu coś czego ja sam nie zauważyłem :)

  brulionman

  15, Kwiecień, 2010 at 6:44 pm

 10. Dziś na Trójce usłyszałem coś znamiennego. Dziecko, zapytane dlaczego stoi w nastogodzinnej kolejce do pałacu, powiedziało że prezydent był „średniego wzrostu, lekko siwy i ZAWSZE SIĘ UŚMIECHAŁ”. Ja przez 5 lat prezydentury widzialem u niego ze 2 uśmiechy. Oto jak media zmanipulowały naród. No po prostu Santo Subito.

  Longer

  16, Kwiecień, 2010 at 8:50 am

 11. Nawet wzrost mu zmanipulowali ;)

  tompac

  17, Kwiecień, 2010 at 10:41 am

 12. well documented!

  elaine

  19, Kwiecień, 2010 at 2:33 pm


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: