Brulionman

o fazach ksiezyca, ruchach tektonicznych plyt w Ameryce Lacinskiej, o inseminacji owiec, o pomniku w ksztalcie wielkiej pochwy przy glownym skrzyzowaniu w Rzeszowie, o zapadaniu w katatonie, o ukladach scalonych, o MySQLu, o propagacji w pasmie dwumetrowym, o powstaniu Nikaragui, o petli histerezy – nie jest to blog. / trying-to-be bilingual (English) blog

Esencja / an essence

6 Komentarzy

Dla mnie to miejsce jest jakby esencja tego osiedla, niegdys noszacego szumna nazwe „XXV-lecia PRL” (naprawde). Pewnie gdyby przeniesc KSM do ktoregos z anglosaskich krajow to skrzyzowanie z poczta, delikutasami, postojem, totolotkiem, biblioteka i dawnym klubem nocnym „Samanta” zwalo by sie KSM Village. Po lewej stronie zachowane afisze kina o typowo polskiej nazwie – Moskwa :)

/

This place is heart of KSM district, which under soviet occupation was proudly named „25th Anniversary of People’s Republic Poland”. It’s just a village – a central place on estate with post office, grocery, bookmaker, library, taxi rank and „Samantha” go-go club in 80’s. On left hand side there are playbills of cinema with typical „polish” name – MOSCOW :))

KSM

KSM

Komentarzy 6

Subscribe to comments with RSS.

 1. „noszacegozadeta” whaaaaaat!!!!?????
  :)

  betko

  17, Grudzień, 2009 at 2:29 pm

  • spacje zjadlem ziewajac ale dobrze ze to wylapales bo w tym miejscu zamiast „noszącego zadętą nazwę” bardziej pasuje „noszącego szumną nazwę” wiec cichcem zmienilem :)
   btw: to chyba najdluzsza nazwa osiedla w CK – „OSIEDLE DWUDZIESTOPIECIOLECIA POLSKIEJ RZECZPOSPOLITEJ LUDOWEJ” :))

   brulionman

   17, Grudzień, 2009 at 5:03 pm

 2. łoj, spod mojej poczty cykane zdjecie…XXVlecia PRL- dziki szał a i owszem!

  asjaa

  18, Grudzień, 2009 at 9:58 pm

  • czasem zaluje ze nie urodzilem sie wczesniej, moze wtedy mialbym na wlasnych zdjeciach nazwe tego osiedla uchwycona w postaci neonu na wiezowcu z zegarem albo neon ze Zrodlowej „przez PKO do KSM” :)))
   a powyzsza fotka to troche jak jak zdjecia kotkow na plfoto – zdjeciowo kupa ale zaangazowanie do prezentowanej tresci sklania autora do opublikowania :)

   brulionman

   18, Grudzień, 2009 at 10:25 pm

 3. jakbystak ciut w lewo pstryknal toby moj blok bylo widac co w nim mieszkalam 30 lat….agh…sentymentalna ulka

  dablju

  21, Grudzień, 2009 at 11:03 pm

 4. z Nonsensopedii:
  ”…KSM – osiedle Kielc, pierwotnie nazywane os. XXV-lecia PRL. Dzielnica alejek, pawilonów i łatwego wpierdolu. Jedna z bardziej zielonych dzielnic miasta w każdym tego słowa znaczeniu. Można powiedzieć, że to magiczne osiedle. Wjedziesz na rowerze, a wyjedziesz bez. Roweru i butów. Sprzedaż narkotyków na każdym rogu, w klatce, podwórkach, czy pod sklepami. Po prostu Królewska Strona Miasta (zobacz pierwsze litery).”

  brulionman

  25, Październik, 2010 at 6:00 pm


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: